Menu:

Španělské olivy

Jen velmi těžko bychom hledali někoho, kdo nezná olivový olej. Pravda je ta, že v dobách minulých byl olivový olej poměrně hodně přehlížen, nicméně v současnosti se jedná prakticky o jeden z nejpoužívanějších olejů vůbec. Není ani divu, jelikož olivový olej nabízí skvělé vlastnosti, kterými se jiné oleje mohou chlubit jen velmi těžko.

Potraviny hrají v současné době poměrně důležitou roli a je možné klidně mluvit o tom, že není problém sehnat velmi kvalitní potraviny za hodně dobrou cenu. Moderní člověk je vcelku gurmán a je možné tvrdit, že vyhledává různé pochutiny poměrně často. Do České republiky se olivy dovážejí hned z několika různých zejména evropských zemí. Typické je v tomto ohledu zejména Španělsko, které vyváží olivy poměrně ve velkém. Zapomenout bychom ale také neměli třeba na řecké olivy, které jsou taktéž hodně rozšířené po celém světě. Olivy je možné volit hned v několika různých variantách, přičemž hodně oblíbené jsou zejména zelené olivy, které bývají většinou také nejlevnější.

Hodně chutné jsou ale mimo jiné také černé olivy, které jsou logicky většinou ovšem dražší. Je třeba také říct, že olivy se vyznačují mimo jiné také tím, že je lze zakoupit i v různých velikostech. Zajímavé jsou třeba královské olivy velkých rozměrů. Olivy se podávají většinou zavařené s papričkou anebo s mandlí či různými masovými pastami. Jako ideální nápoj k tomuto pokrmu je suché víno, které dokonale ladí s chutí oliv.

30. 11. 2011