Menu:

Recepty s olivami

Vaříte rádi jídla, ve kterých se objevuje chuť lahodných oliv? Kromě typických středomořských salátů, do nichž tyto zelené kulaté plody výborně hodí pro svoji chuť a konzistenci, se dají olivy použít také při teplé přípravě nejrůznějších pokrmů. Věděli jste například, že olivy mohou krásně podtrhnout chuť zdravého králičího masa? Stačí jich pár přidat do pekáčku a spolu s kousky masa, které jste předtím nechali zatáhnout s nakrájenou slaninou, pak zalít kvalitním bílým vínem a sklenicí vody a nechat vše dusit do měkka. V takové podobě si tento druh masa oblíbí i jeho zarytí odpůrci. Olivy můžete přidat také do mnohých těstovinových pokrmů. Spolu se sušenými rajčaty a drobnými kapary můžete na talíře vykouzlit také mnohé zázraky. Stačí jen správně kombinovat suroviny a nebát se čas od času experimentovat.

Španělé si na jídla z jejich tradiční zemědělské plodiny opravdu potrpí. Mezi jejich nejoblíbenější „tapas“, tedy jakési malé jednohubky, patří například také smažené olivy, které se nejdříve obalují ve vejci a v mouce a následně se smaží dozlatova a do křupava. Napíchnuté na párátcích jsou pak výbornou pochoutkou, která se velmi dobře hodí na každou party.

Jste-li opravdu obrovskými milovníky oliv a víte, že jste schopni jich spotřebovat opravdu velké množství, oceníte jistě tzv. gastro balení oliv, které se dá sehnat ve velkých tříkilogramových plechovkách či aluminiových vacích po bezmála dvou kilogramech. Extra kvalitní olivy bez pecky dovážené ze španělské oblasti Sevilla můžete sehnat například na stránkách www.bassta.cz/produkty. Tato větší balení jsou mimo jiné velmi oblíbená u větších odběratelů, mezi něž se řadí restaurace, velkoobchody, hotely či další výrobci, kteří olivy využívají pro další zpracování.  Kvalitních oliv není nikdy dost. A co teprve těch lahodných pokrmů, které se díky nim dají ochutnávat!

27. 01. 2016