Menu:

Recepty online

Plánujete pozvat své přátele na menší posezení k vám domů a rádi byste je pohostili něčím nevšedním, avšak prvotřídním? V tom případě se nechejte inspirovat recepty online ze španělské kuchyně. Právě středomořská kuchyně Španělska se vyznačuje rozmanitými chutěmi a skvostným vzhledem. Přitom je charakterizována jako velmi jednoduchá. Díky velké rozloze Španělského království se u ní setkáme s velkou rozdílností a přitom jsou pro ni některé charakteristické určité znaky. Na pobřeží Španělska si můžeme pochutnat především na jedinečně chutných a současně lehkých salátech a pochoutkách připravených z ryb.

Zato ve vnitrozemí se nejčastěji připravují masité pokrmy a husté polévky. Neoddělitelnou součástí španělské kuchyně jsou suroviny jako česnek, olivový olej, olivy, ovoce, zelenina, brambory či rajčata. Celkově lze říci, že od severního Španělska až k Pyrenejím si nejvíce pochutnáte na omáčkách, v Aragonu na ragú a ve Valencii a Murcii na rýži. Bohatou inspiraci k přípravě španělských jídel najdete na této webové adrese: http://www.spanelskerecepty.cz/spanelske-recepty/typicka-valencijska-paella/. Na této webové adrese najdete také recept na valencijskou lahůdku, kterou je paella. Jako inspirace Vám poslouží statkářská paella či paella s mořskými plody. Také k paelle neodmyslitelně patří olivový olej vyrobený z těch nejlepších oliv.

U žádného dobrého jídla by neměl chybět kvalitní nápoj. Také u španělských receptů najdete doporučené pití. Přichystat jídlo z této webové adresy zvládnout také začátečníci, neboť každý recept obsahuje podrobný postup, soupis surovin i informace o kaloriích, cholesterolu či sacharidech. Inspirujte se španělskými recepty a dopřejte si královskou večeři.

22. 01. 2014