Menu:

Proč jíst zrovna olivy?

K létu neodmyslitelně patří strava doplněná o spoustu čerstvé zeleniny. V jídelním lístku by neměly chybět kromě masových pokrmů, také různě upravené zeleninové a ovocné saláty. Čerstvost a lahodnost pokrmů jsou samozřejmostí. Zejména v přímořských státech můžete ochutnat zeleninové saláty s olivami. Plody středozemského stále zeleného stromu Olea europaea můžete za výhodnou cenu objednat také z internetového obchodu společnosti BMC Brna. Najdete zde www.bassta.cz/produkty/ také celou řadu jiných potravin značky Bassta. Tato společnost je předním dovozcem především španělských produktů značky Bassta.

Gastro balení olivy můžete od BMC Brno objednat k osobní spotřebě, do restaurací i na různé cateringy. Olivy zejména díky turistickému ruchu se stávají čím dál tím oblíbenější součástí také české kuchyně. O olivách se tvrdí, že jsou tradiční součástí chutné, pestré a vyvážené kuchyně. Olivy jsou po zpracování konzumovány, jak v teplé, tak ve studené kuchyni. Olivy se musejí zpracovávat, neboť syrové ze stromu nedají jíst. Bez úpravy jsou tvrdé a nechutné. Rozeznávají se dvě základní podoby oliv a to zelené a černé olivy. Zajímavostí pro mnoho Čechů může ještě dnes být, že černé olivy jsou ve skutečnosti dozrálé zelené olivy patřičného druhu. Černé olivy jsou také bohatší na olej.

Druhové olivy jsou určeny přednostně je konzumaci. Olivy bez druhového označení se přednostně používat k druhotnému zpracování v podobě oleje, kosmetických přísad apod. Olivy nejen dobře chutnají, ale také jsou důležitým zdrojem vitamínů A a E, nenasycených mastných kyselin, přírodních vláknin a minerálů. Obsahují železo, vápník, draslík i hořčík. Při konzumaci oliv tak činíte mnohé pro Vaše zdraví.

27. 06. 2017