Menu:

Pochutnejte si na pochoutkách z oliv

Vrátili jste se před nedávnem z dovolené ve Španělsku a zamilovali jste si jejich gastronomii? Rozhodně nemusíte zoufat ani čekat na příští dovolenou v této přímořské zemi, tamější delikatesy můžete s radostí pojídat také v tuzemsku. Stačí vědět, kde koupit kvalitní a přitom cenově příznivé gastro balení španělských potravin a mít chuť k vaření. Osvědčenou prodejnou španělských produktů je e-shop společnosti BMC Brno, který se specializuje na výrobky značky Bassta. Její portfolio si můžete prohlédnout zde www.bmcbrno.cz.

Jaké pochoutky připravit z oliv?

Neodmyslitelnou součástí španělské kuchyně jsou olivy. V jídelníčku Španělů se s nimi můžete setkat téměř kdekoliv. Z oliv je možné připravit pomazánky, můžete je přidat do salátů i smíchat s těstovinami. Chcete-li si pochutnat na skutečné delikatese, pak doporučujeme připravit zelené olivy ve slanině a sýru nebo těstoviny se sušenými rajčaty a olivami. Pro plánovanou návštěvu můžete snadno a rychle připravit česnekovou pomazánku se sýrem a olivami. Ve Španělsku jsou pak velmi oblíbené pokrmy zvané tapas, které se často připravují právě z oliv, klobásků, nakládané nebo grilované zeleniny nebo třeba mořských plodů.

A proč jíst právě olivy?


Olivy však nejsou charakteristické pouze svou specifickou chutí. Jsou rovněž významným zdrojem vitamínů A a E, nenasycených mastných kyselin, antioxidantů a přírodních vláknin. Obsahují také minerály a to především železo, vápník, draslík a hořčík. Kdo zařadí pravidelně do svého jídelníčku olivy, patrně si nemůže stěžovat na vysoký cholesterol v krvi. Olivy tvoří součást pestré a vyvážené stravy.

28. 06. 2018