Menu:

Plněné olivy

Velice známým a hlavně chutným exotickým pokrmem jsou olivy. Není nikdo, kdo by tuto plodinu ještě nejedl, nebo o ní minimálně nevěděl. Oliva samotná je plodem olivovníku a její domovinou je kupodivu Asie. Existují různé druhy oliv, například zelené olivy, tmavé olivy a další. Velmi oblíbené jsou v dnešní době hlavně plněné olivy. Člověk si je může zakoupit již ve skoro každém obchodě, ale existují také obchody, které jsou přímo na olivy a výrobky z nich specializované. Oliva může být plněna například nějakým oříškem, zeleninou a dokonce se na našem trhu objevují také olivy, které jsou plněny kaviárem.

Jedním z výrobků, který mají na svědomí olivy, je olivový olej. Ten zaznamenal v posledních letech opravdu velkou slávu a jeho užívání se bude zcela jistě mezi lidmi stále zvyšovat. Olivový olej je velice zdravým druhem oleje a je doporučován k užívání mnoha odborníky na výživu. Olej se z oliv získává lisováním a je používán velmi všestranně. Především se využívá v gastronomii, v kosmetice, farmaceutickém průmyslu a v mnoha dalších oblastech. Tento druh oleje je typický zejména pro středomořskou oblast, kde jej využívají úplně všichni místní obyvatelé.

Pokud se jedná o olivový olej a olivy, jsou velice dobrým doplňkem pro některé z výborných vín. Zejména španělská vína se velice dobře hodí k plněným olivám s mandlemi. Lidé žijící ve Španělsku se těší kvalitnímu zdraví a dlouholetosti, což má na svědomí hlavně také jejich strava. Jejich výborná vína, dokonale zdravé olivy a výborný olivový olej jsou důležitými antioxidanty, které konzumuje úplně každý člověk zdejší oblasti. 

 

18. 01. 2012