Menu:

Pánev paella a olivy

Jestliže máte rádi paellu, tak rozhodně není špatné se přímo vybavit k vaření tohoto národního španělského pokrmu. Paella je jídlem, kterým může každý Španěl pohostit a uvařit jej přímo tak, jak je to zapotřebí a dle tradičního zdejšího receptu. Paella jako taková přišla z Valencie a jedná se o pokrm, který je pro východní Španělsko doslova charakteristický. Valencie dokonce považuje paellu za jeden ze svých znaků.

Když se podíváme na recepty na paellu, tak je určitě třeba říct, že se v mnohém liší. Ideální volbou je ochutnat prakticky všechny možné druhy paelly. Než přejdeme k samotné pánvi, na které se paella vaří, tak bychom rozhodně mohli mluvit o tom, z jakých ingrediencí se paella jako taková skládá. Základem prakticky jakékoli paelly je pochopitelně rýže. Mnohdy dochází k tomu, že paella se plete některým lidem s klasickým rizotem. Rozhodně lze tvrdit, že od rizota paella daleko určitě nemá. Zapotřebí je také říct, že některé záležitosti, které se do paelly dávají, jsou ryze regionální a paella se pochopitelně liší dle oblasti, ve které je vařena. Většinou má ovšem jedno společné vodítko, kterým je pánev, na které se paella připravuje. Paella recept je možné realizovat právě na takovémto typu pánve. Jako ideální se jeví přímo pánev vyrobená z některých velmi odolných a hlavně kvalitních slitin.

Často se jedná o pánve, které disponují nepřilnavou vrstvou, takže nedochází k tomu, že se skvělá a voňavá paella může spálit. Vybrat lze určitě i některé novinky mezi pánvemi na paellu, které jsou vyrobeny ze speciálních materiálů, jež se na jejich výrobu mohou používat. Výborné jsou třeba takové titanové pánve, které disponují velmi vysokou odolností. Na tyto pánve se lze bez problémů spolehnout prakticky v každém ohledu. Důležité je mimo jiné také jejich pevné madlo.

26. 03. 2012