Menu:

Paella recept na měsíc prosinec

Slyšeli jste od Vašich známých, jak si vychvalují španělskou kuchyni a rádi byste některou ze španělských lahůdek velmi rádi ochutnali? Paella je pokrm, který by měl každý alespoň jednou za život ochutnat. Paella je pokrm velmi podobný našemu rizotu nebo kari, avšak z paelly receptu na Vás dýchne přímo mořská atmosféra. Paella je typický pokrm, který pochází původně z Vallencie, avšak spousta lidí ji dnes považuje spíše za národní jídlo Španělů. Původní originální paella obsahuje kuřecí a králičí maso, bílé fazole, rajčata a zavařené červené fazole. Jedinečnou chuť paelle dodává pravý šarán a snítka rozmarýnu. Pravá valencijská paella je připravena z kulatozrnné, nepropláchnuté rýže.

Pro paellu však nejsou charakteristické pouze tyto suroviny a lahodná chuť, z níž na Vás dýchne vůně moře, ale také náčiní, na kterém je připravována. Jedná se o nízkou kulatou pánev, které se přezdívá paellere. Na této webové adrese www.spanelskerecepty.cz najdete nejen recept, ale také podrobnýý postup. Španělské recepty doplňují recept o fotografie, které Vám pomohou k tomu, abyste se při vaření cítili jisti, že děláte vše správně. K dobrému jídlu patří také kvalitní pití, proto autoři Španělských receptů doporučují k paelle růžové, suché víno Vega Libre Rosado, ročník 2013.

Toto víno krásně voní po vyzrálých jahodách a malinách. Na výše zmíněné webové adrese nenajdete pouze recept na paellu, ale také na jiné španělské lahůdky. Receptem měsíce listopad jsou houby se sýrovým bešamelem, který si také můžete doma zkusit připravit. 

27. 11. 2014