Menu:

Olivy v kuchyni

Lidé stále více žádají kvalitní potraviny a rádi si za ně připlatí. Doby, kdy lidé nakupovaly nejlevnější produkty s cílem ušetřit, pomalu ale jistě mizí. Důkazem může být například pořádání tradičních farmářských trhů nebo otevření speciálních obchodů zaměřených na italské, francouzské či španělské delikatesy.

Farmářské trhy se pořádají po celé České republice a můžete na nich získat kvalitní české ovoce, zeleninu, sýry, uzeniny nebo pečivo. Pokud však toužíte po delikatesách, které jste ochutnali během dovolené nebo v některé z kvalitnějších restaurací, je třeba zamířit do specializovaných obchodů. Tyto prodejny dováží originální potraviny, jejichž chuť je i přes vyšší cenu jedinečná. Koupit tak můžete například výborné francouzské sýry, italskou buvolí mozarellu nebo zelené či černé španělské olivy. Milovníci oliv tak mohou sehnat nejen klasické olivy vypeckované či s peckou, ale i olivy plněné sýrem, papričkami, mandlemi a dalšími drobnostmi.

Olivy jsou také výborným doplňkem k vínu a často jsou součástí předkrmů. Najdou se lidé, kterým olivy nechutnají kvůli jejich specifické chuti, málokdo však v dnešní době tuto specialitu neochutnal. Je prokázáno, že olivy jsou nekalorické, plné vitamínů a zlepšují trávení a chuť k jídlu. Milovníci oliv tedy nemusejí mít obavy, že by mohli po olivách nějaké to kilo přibrat.

Se zvýšenou poptávkou po cizích potravinách roste také množství vydaných kuchařek. Ženy i muži tedy mohou stále více experimentovat a zkoušet různé recepty jakékoli zahraniční kuchyně, do které se zamilovali. Recepty na typická španělská jídla, jakým je například pravá středomořská paella, získávají stále více na popularitě. Každá španělská rodina má svůj osvědčený postup při její přípravě a i vegetariáni si přijdou na své. Oblíbená je paella s mořskými plody nebo zeleninová s černými olivami, které dodávají rýži pikantní chuť.

13. 06. 2012