Menu:

Olivy při vaření

Olivy patří mezi základní ingredience středomořské kuchyně. Běžně se servírují mezi jednohubkami tapas v rámci studené kuchyně, ať už k vínu, při posezení s přáteli nebo v rámci degustačních menu v restauracích, nebo se používají při vaření. Chuťově výraznější jsou olivy zelené, které vhodně doplňují rajčatové omáčky, salsy a tapenády, za ochutnání však stojí i olivy černé.

Jedny z nejkvalitnějších oliv se pěstují ve Španělsku. Španělská kuchyně se bez nich v podstatě neobejde. Španělské olivy naleznete v regálech všech supermarketů nebo v některých speciálních obchodech, které prodávají produkty dané země. Objednat si je můžete i na internetu a vybírat lze z opravdu velikého množství.

Olivy se běžně používají při vaření. Nejste-li si jisti, jak je zakomponovat do jídla nebo pokud byste se rádi naučili vařit španělské pokrmy, vyplatí se vám se zapsat na kurzy vaření. Velmi oblíbené jsou kurzy vaření v Brně. Pod vedením profesionálního kuchaře se naučíte připravit typické španělské menu, a to z původních receptur a surovin. Kromě vaření se dozvíte značné množství informací o španělské kuchyni, tedy o pokrmech a typických ingrediencích jednotlivých provincií.

V kurzech vaření si sami připravíte jednohubky tapas, které zahrnují například sušenou šunku, plněné olivy, misky se sýrem, masové kuličky, plody moře, klobásky a další drobnosti. Naučíte se zpracovávat zeleninu, pracovat s mořskými plody a rybami a celé menu zakončíte skvělým španělským dezertem. Více informací o kurzech a španělských surovinách naleznete na internetových stránkách http://www.spanelskakuchyne.cz/kurzy-vareni/. Pokud vás tedy tyto kurzy vaření zaujaly, na nic nečekejte a přihlašte se co nejdříve.

11. 01. 2013