Menu:

Olivy patří ke zdravému jídelníčku

Máte rádi olivy a nedovedete si bez nich představit Váš jídelní lístek? Pak Vás určitě potěší skutečnost, že si je ve velkogramážním balení můžete za rozumnou cenu objednat ze společnosti BCM Brno. Koupit si je můžete z tohoto seznamu katalog.bmcbrno.cz/spanelske-olivy/.

Ačkoliv olivy nepatří k tradičnímu českému jídelníčku, získávají zejména u mladých lidí čím dál tím častěji na větší oblíbenosti. Velkou zásluhu na tom má zejména možnost cestování a seznamování se s tradicemi stravování především přímořských států. Mladá generace také čím dál tím častěji myslí na své zdraví a tímto směrem se snaží směrovat jejich stravovací návyky.

Olivy jsou součástí chutné, pestré a vyvážené kuchyně všech přímořských států. Olivy je možné jíst, jak v tepelné tak studené podobě. Všeobecně se rozeznávají dvě podoby oliv. Pravděpodobně jste si sami všimli v nákupních centrech či na internetových prodejnách, že je možné koupit zelené a černé olivy. Přičemž černé olivy jsou ve skutečnosti dozrálé zelené olivy daného druhu. Černé olivy jsou také bohatší na olivový olej.

Olivové oleje vyhotovené z černých oliv můžete pořídit rovněž v internetové prodejně společnosti BMC Brno. Olivy však rozhodně nejsou pouze lahodnou delikatesou, ale mají také blahodárné účinky na lidský organismus. Obsahují totiž nenasycené mastné kyseliny, vitamíny A a E, přírodní vlákniny i minerály. Jsou významným zdrojem především vápníku, draslíku a hořčíku. Olivy díky svému obsahu pomáhají snížit hladinu cholesterolu v krvi a omezují riziko vzniku cévních onemocnění i některých druhů rakoviny. Olivy můžete pojídat při pití vína, přimíchat do studeného zeleninového salátu i přidat do teplého jídla připraveného z těstovin.

27. 02. 2017