Menu:

Olivy a proč si je zamilujete

Země okolo středozemního moře nabízejí turistům nejen své přírodní krásy, ale také řadu vynikajících pochutin. Také milujete italskou kuchyni a caprese nebo pizzu? Kdo by si nechal po příjezdu do Španělska ujít ochutnat pravou paellu. A tak by se dalo pokračovat. Lidé ve středomoří zkrátka mají vytříbenou chuť. Jejich pokrmy jsou tak delikátní také proto, že jsou při jejich přípravě využívány jen pečlivě vybrané suroviny té nejvyšší kvality. Víte, jaká surovina je naprostým základem španělské kuchyně i dalších středomořských kuchyní? Jsou to jednoznačně olivy. Olivy se ve Španělsku dávají snad do skoro každého pokrmu a to hlavně ve formě kvalitního olivového oleje.

Olivovník sice původem pochází z Asie, ale velmi brzy se zjistilo, že právě v teplém a slunečném podnebí se mu daří nejlépe a pak na něm rostou ty nejlepší olivy. Preferujete zelené nebo černé olivy? Mnoho lidí si myslí, že se jedná o dvě odlišné odrůdy olivovníku. To ale není pravda. Jediným rozdílem mezi černými a zelenými olivami je jejich zralost. Zelené jsou tedy jen nezralou verzí oliv černých. Z těch nejkvalitnějších oliv se pak vyrábí prvotřídní olivový olej, který by neměl chybět v žádné kuchyni gurmána. Už máte svůj olivový olej? Olivy jsou také velice chutnou pochutinou například k vínu.

Dostali jste právě chuť na vynikající olivy nebo vám doma schází kvalitní olivový olej? Nemusíte pro ně běžet nikam daleko do obchodu, ale vystačíte si s několika kliknutími na internetu. Navštivte internetovou adresu http://www.bmcbrno.cz/. Zde najdete to nejlepší ze španělské kuchyně. Kdykoli budete chtít vytvořit pravé španělské jídlo a bude vám chybět ingredience, navštivte tyto stránky. Najdete zde skutečně vše a v prvotřídní originální kvalitě. Společnost BMC Brno již desítky let do České republiky přiváží to nejlepší ze španělského trhu. 

28. 05. 2015