Menu:

Olivy a kosmetika

Vztah oliv a kosmetiky je velmi úzký. Není ani divu, jelikož olivy působí na pokožku člověka velmi blahodárně. Ostatně pokud bychom hledali strom, který je schopen přežít obrovsky dlouhou dobu, tak zjistíme, že jde právě o olivovník. Vědci se již dlouhá léta zabývají tím, jak je to možné, že olivovník je schopen se dočkat takové letitosti.

Velkou výhodou olivovníku je především jeho nezkrotná schopnost regenerace, kterou mnohé jiné dřeviny pochopitelně nedisponují. Na kosmetiku se používají různé části olivovníku. Jde tedy především o olivy, které se mohou použít jak přímo v surovém anebo v zavařeném stavu, tak hlavně o olivový olej, který je ideální přísadou mnohých kosmetických přípravků. Zapomenout nelze ani na listy olivovníku, které mají také vynikající regenerační účinky. Zapomenout rozhodně nelze na antioxidanty, které jsou velmi potřebné. Služby oliv ocení nejedna kosmetická firma, která se zabývá právě vývojem různých kosmetických prostředků, které mají jako svou nedílnou součást olivy anebo olivový olej. Pokud se budeme zabývat přímo technologiemi, které se používají při zpracování oliv jako takových, tak zjistíme, že se nevyužívá pouze olivový olej, ale dochází třeba také k vyhlazování kůže pomocí olivových listů, které jsou nadrceny přímo v samotném mýdle.

Hojné je mimo jiné také využívání olivových pecek, které jsou schopny tělo velmi dobře obrušovat, což je pochopitelně také mnohdy zapotřebí. Pokud volíme třeba tělové mléko, jehož základem je také olivový olej rozpuštěný právě v mléce, tak rozhodně neučiníme také špatně. V kosmetice se mnohdy také využívá masážní olej, jehož základem jsou pochopitelně olivy. Takové dobré víno a masáže za pomocí třeba prostředků s obsahem oliv určitě stojí za vyzkoušení.

23. 11. 2011