Menu:

Olivový olej na smažení

Velmi oblíbeným pokrmem, který užívá každý, kdo chce být dlouho zdravý a chce si udržet hezkou figuru, se jmenuje olivový olej. Tento produkt je vyráběn z plodu olivovníku, tedy z oliv, jak už i jeho název vypovídá. Olivový olej se používá velmi často v drogerii a farmaceutickém průmyslu. Je to pokrm, který je velice všestranný, ovšem nejvíce jej lidé používají hlavně v kuchyni. Jsou různé druhy olivového oleje. Odborníci rozlišují olej na smažení i do salátů. Je rozdíl, jestli si člověk pořídí olivový olej na teplou nebo studenou kuchyni. Důležitost rozlišování těchto druhů olejů je hlavně z toho důvodu, že by špatné užití mohlo eliminovat vitamíny, které se v oleji vyskytují a kvůli kterým si tento druh oleje vlastně kupujeme.

Jak již bylo řečeno, základem olivového oleje jsou olivy. Díky těmto plodinám je tento druh oleje velice zdravý a může se bez problému užívat také na smažení. Mnozí jsou toho názoru, že by se na olivovém oleji nemělo smažit a je tomu opravdu tak, ale pouze v případě extra panenského olivového oleje. Pokud si koupíte zvláštní druh oleje přímo na smažení, určitě budete překvapeni jeho výbornou chutí a hlavně dokonalostí, kterou olivový olej dodá vašemu pokrmu.

Nedílnou součástí každé kuchyně je olivový olej zejména ve středomoří. Zde rostou olivy skoro na každé zahrádce, proto se není čemu divit, že i lidé hojně tuto plodinu využívají pro všechny možné účely. Olivový olej na smažení místí užívají především pro výroby velice kvalitního a chutného pokrmu, který se jmenuje paella. Toto jídlo je podobné našemu rizotu, ovšem je mnohem zdravější a mnozí si myslí, že i chutnější. Základem paelly je tedy hlavně rýže, která se ovšem neomývá, protože právě škrob, který je na ní přilepen, dodává pokrmu tu pravou lepkavou formu, kterou má paella mít. Dále v ní mohou lidé ochutnat různé druhy masa a hodně zeleniny. Olivový olej dodá jídlu zvláštní šmrnc, bez kterého by paella nebyla tou pravou paellou. 

18. 01. 2012