Menu:

Dárkový koš

Dárky jsou po staletí prostředkem, skrze nějž vyjadřujeme sympatie a náklonnost. Už antičtí poslové cestovali do cizích krajů obtěžkáni dary, které měli sloužit jako výraz přátelství a vzájemné úcty. Tato tradice se dochovala do dnes. Vzpomeňte si první návštěvu rodiny svého protějšku. Určitě jste nešli s prázdnou. Mimo tyto běžné společenské návštěvy se možnost udělat někomu radost a potěšit jeho oko, nebo žaludek naskytuje v pravidelných termínech po celý rok. Tyto data plní všeobecné svátky typu vánoce či Valentýn, narozeniny jednotlivců nebo kalendářně udávaný svátek.

K nejvíce zapeklitým příležitostem patří právě zmiňované narozeniny. Dary jsou očekávány. Mnohdy bohužel až úzkoprse nadefinovány. Každému je předen jasné, že babičku asi potěší více kuchařka, než lístek na koncert Madony, je však nutné položit si otázku – Co když? Pokud povolíte uzdu fantazii a kreativitě, možná narazíte na netradiční dárky, které se však neminou účinkem. Výborným typem jsou dárkové koše. Různí se svou náplní i velikostí. Ve většině případů si přímo u prodejce můžete nadiktovat, co má být uvnitř. Neexistují prakticky žádné normy, které by určovali, co přesně musí takový košík obsahovat. Nabízí se hojné kombinace kvalitních vín, mastných výrobku i sladkostí.

Jinou, avšak neméně populární variantu tvoří koše nejedlé. Ty jsou typické především praktičností. V takovéto daru narazíte povětšinou na koupelové pěny, masážní oleje, vonné svíčky, ale i na kvalitní značkovou kosmetiku. V zásadě je rozhodující stav vaší peněženky. Cena koše se logicky odvíjí od jeho velikosti a od ceny výrobku, které se staly jeho součástí. Doporučuji zakomponovat i nějaké originální dárky, vypoví to o tom, že jste si se skladbou koše dali práci. Uvidíte, že obdarovaný bude nad míru spokojen (a vy také). 

24. 07. 2012